12 000 e-booków w PiMBP w Kłodzku

logo-legimi-main

Czytelnicy zapisani do naszej Biblioteki mają dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. I wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie czytać będą mogli na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Z odebraniem darmowego kodu nie warto czekać, ponieważ Biblioteka dysponuje ograniczoną ich liczbą!

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie

Następnie wszystkie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy Biblioteki z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 12 000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie posiadacze ważnych kart bibliotecznych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kłodzku. W celu wyrobienia karty należy udać się do Wypożyczalni Biblioteki Centralnej.
Jak uzyskać kod dostępu?
W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do biblioteki (z ważną kartą czytelnika) do „Zapisu centralnego” (hol na parterze biblioteki). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi.

Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?
Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie:

Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać ebooki bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?
Kod ważny jest maksymalnie przez rok od daty aktywacji, pod warunkiem, że zostanie od wydany czytelnikowi i aktywowany pierwszego dnia wypożyczania e-booków czytelnikom biblioteki. Jeżeli aktywacja kodu nie nastąpi w miesiącu, w którym został pobrany z biblioteki, kod wygasa. Wówczas należy udać się do biblioteki po nowy kod.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron dla całej placówki.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi ebooki mogę czytać na Kindle?
Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?
Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.
.

Kody można odbierać w Czytelni Ogólnej w Bibliotece Centralnej pl. B. Chrobrego 1