2×3=4. Astrid Lindgren – najweselsza pisarka dla dzieci

2×3=4. Astrid Lindgren – najweselsza pisarka dla dzieci”, to tytuł wystawy na którą zaprasza Biblioteka w 10. rocznicę śmierci tej znakomitej szwedzkiej pisarki znanej na wszystkich kontynentach. Dlaczego 2×3=4? Dla miłośników figlarnej Pippi nie jest to tajemnicą! Skąd Astrid Lindgren czerpała pomysły do swoich książek? Jak wyglądały jej lata dziecięce i czy były one inspiracją do opisywanych później miejsc i zdarzeń? Poznamy też miniprzewodnik po Vimmerby, rodzinnym miasteczku pisarki. A także polskie wydania jej książek i postaci najsłynniejszych bohaterów . Nie zabraknie też książek biograficznych o samej pisarce. Dodatkową atrakcją dla miłośników twórczości Astrid Lindgren jest „KRZYŻÓWKA dla Każdego!!!” (do pobrania na stronie tutaj i w Wypożyczalni PiMBP). Wystawę w witrynie Biblioteki można oglądać do kwietnia br. Serdecznie zapraszamy.