7 dni – każdy z książką

A w niedzielę nawet dwie. Biblioteka zamknięta? Nie szkodzi, wypożycz więcej i czytaj. Mamy dobre strony dla każdego, 1000 i jeszcze trochę powodów, aby zachwycać się lekturą, nawet specjalne wskazówki dla poszukujących. Jakie? Wystarczy tylko odwiedzić kłodzką bibliotekę w samym sercu miasta, by się przekonać. W holu wypożyczalni PiMBP prowokują, oczywiście pozytywnie, zabawne rady nie od parady na każdy dzień tygodnia. Do tego praktyczny pakiet książek. Tytuły mówią same za siebie! „Nie myśl, że książki znikną”. „Czytanie, czytelnictwo, czytelnik”, to przecież niesłychanie ważna relacja (szczególnie dla bibliotek!). „Książka. Najpotężniejszy przedmiot naszych czasów zbadany od deski do deski” – tego nie da się podważyć. Sporo lektur nadobowiązkowych, zakazanych, wyjątkowych, zbójeckich, najważniejszych, najciekawszych, wciągających i wiele innych, równie fascynujących… Na dokładkę wypunktowane biblioteczne panaceum na dobry tydzień.

PONIEDZIAŁEK  Zburz statystykę, bądź książkomaniakiem.
WTOREK  Alternatywne czytanie? Czemu nie! Są audiobooki i e-booki.
ŚRODA  Książki nie gryzą, tylko pochłaniają w całości.
CZWARTEK  Lektury straszą? To nadobowiązkowo Szymborska!
PIĄTEK  Nie tylko nowości warto znać.
SOBOTA  Nie przerażaj się grubością, mamy fajne cienkie i do poduszki.
NIEDZIELA  Po rosole czas na deser – najlepiej smakuje wspólna lektura.

Jeszcze jedna niespodzianka – specjalna „ściana” wspomnień, czyli opowieści książkowe ciekawych znanych osób. Wybór z 24 wywiadów przeprowadzonych przez Ewę Świerżewską i Jarosława Mikołajewskiego. Są to rozmowy z aktorami, dziennikarzami, pisarzami, artystami, sportowcami…, które składają się na niezwykłą pozycję wydawniczą „Co czytali sobie, kiedy byli mali?” (Egmont Polska, Warszawa 2014). Sporo frapujących pytań i odpowiedzi, z którymi sami możemy się zmierzyć. Np. rola książki w naszym życiu… Czytanie jest wciąż dla nas ważne? Nasze pierwsze samodzielne lektury? Czy tę pasję przekazujemy najmłodszym?
Zapraszamy serdecznie do lektury, bo świat wypełniony książkami jest po prostu ciekawszy. Prezentacja tylko do marca, czytanie zawsze.
Mariola Kowalcze