78. Spotkanie z Twórcą

OD MORZA DO MORZA WĘDRÓWKI PO WIELKIEJ SARMACJI
Poezje Leszka Brągiela oraz prezentacja tomiku poetyckiego,”Wędrówki po Ukrainie” i fragmentów zbioru “Poezji Krymskich”

Leszek Brągiel z Małej Krowiej Góry. Poeta, opowiadacz, filozof, fotograf. Podróżnik (m.in. Chiny, Himalaje, Centralna Azja, Bliski Wschód, Armenia, Azerbejdżan, Norwegia, Wschodnia Europa itd.). Bliski jest mu buddyzm. Zainteresowany sztuką, muzyką, szamanizmem, historią, etnografią. Szczególnie związany z kulturą ludów koczowniczych Mongolii, ale i Ukrainy (wieloletnie wędrówki po huculszczyźnie). Twórca wystaw fotograficznych, opowieści i pieśni. Organizator wydarzeń artystycznych przedstawiających kultury różnych krajów i epok. Założyciel Ogrodu  Górskiego  Wiatru  – miejsca spotkań i prezentacji różnorodnych form sztuki, goszczący artystów z wielu stron świata m.in. Japonii, Ukrainy, Mongolii, Rosji, Izraela, Iranu. Przedstawiany w wielu audycjach radiowych, reportażach telewizyjnych i artykułach  prasowych.  Wydał zbiór poezji, prozy i fotografii zatytułowanych “Wędrówki po Ukrainie” tłumaczonych i wydanych w 2009 roku w języku ukraińskim.