Spotkanie z Sylwią Winnik – autorką bestsellera Dziewczęta z Auschwitz

winnik-plakat-A3

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku zaprasza 10 kwietnia 2019 r. do Saloniku Prasowego  na spotkanie z Sylwią Winnik – autorką bestsellera Dziewczęta z Auschwitz, która będzie promowała nową książkę Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy. Spotkanie odbywa się w ramach projektu „III Podróż z książką po ziemi kłodzkiej – Literacki Dolny Śląsk”, który jest dofinansowany z dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Funduszu Promocji Kultury, z programu Partnerstwo dla Książki.

Tak o niej mówi autorka…Ta książka jest dla mnie niezwykle ważna. Chciałam uchwycić w niej emocje ludzi, którzy biorą udział w wojnie. Ich odwagę, oddanie, ale też strach i tęsknotę. Słuchałam historii żołnierzy wyjeżdżających na misje, a później borykających się z PTSD. Rozmawiałam z ich rodzinami, które swoją walkę toczą w codziennym życiu. Moi bohaterowie czasami milczeli. To milczenie wyrażało więcej niż słowa. Tę ciszę również starałam się uchwycić i oddać w książce. Wszystkie wydarzenia, które opisałam, są prawdziwe i mogą dotyczyć każdego z nas.
Sylwia Winnik – ukończyła dziennikarstwo we Wrocławiu. Inspiracje do swoich reportaży czerpie z prawdziwych ludzkich historii. W mistrzowski sposób łączy emocje z literaturą faktu. Jej pasją są książki i góry.

Spotkania z Sylwią Winnik odbędą się jeszcze w Polanicy Zdroju, Bystrzycy Kłodzkiej, Nowej Rudzie.


Klaudia Lutosławska-Nowak
zastępca dyrektora
PiMBP im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku