A tymczasem w Filii dla Dzieci…..

Filia dla Dzieci (ul. Okrzei 20) w drugiej połowie kwietnia szykuje wiele atrakcji dla młodych czytelników.

Już 19 kwietnia 2017 r., w ramach realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego cyklu: Podróże z książką po ziemi kłodzkiej, odbędzie się spotkani z Tomaszem Trojanowskim twórcą Kocich historii. Tomasz Trojanowski
z wykształcenia jest pedagogiem, z zamiłowania pisarzem. Stale współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Jest też dziennikarzem telewizyjnym i nauczycielem. Od kilku lat w jednej ze szkół podstawowych realizuje autorski program rozwijania wyobraźni. Prowadzi też autorskie zajęcia w jednym z warszawskich przedszkoli – Książki z mojej półki. Za swój debiut – Kocie historie -otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Powieść Wielki Powrót nominowana była do tytułu Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY w dwóch kategoriach – za tekst
i ilustracje, oraz uhonorowana nagrodą BESTSELLEREK, a Stroiciel otrzymał wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w kategorii Książka Roku 2014. Książki te cieszą się dużą poczytnością, dlatego też liczymy na bardzo udane spotkanie autorskie.

W sobotę 22 kwietnia 2017 roku rusza Kawiarenka pod książkami czyli Klub Maluszka. Jest to nowy projekt skierowany do rodziców z dziećmi, których chcemy zachęcić do korzystania z oferty naszej biblioteki. Pierwsze spotkanie będzie dotyczyło nowości wydawniczych, przedstawi je ekspert czyli Agnieszka Urbańska, pochodząca z Kłodzka autorka książek dla dzieci i młodzieży (Czarownica w wielkim mieście, Misja szympansa Klemensa, O krześle, które dało nogę, Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka, Kowboju witaj w Zdroju).

Kolejnym punktem programu będą URODZINY ULUBIONYCH BOHATERÓW LITERACKICH. Będzie to symboliczne zakończenie rocznej kadencji Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO, która rozpoczęła się 23 kwietnia 2016 r. (Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich). Światowa Stolica Książki została powołana na mocy rezolucji Konferencji Generalnej UNESCO w 2001 r.

W ramach Światowej Stolicy Książki UNESCO podejmowane były liczne inicjatywy związane z promocją książki i czytelnictwa. Nasza biblioteka też się włączyła w te obchody organizując „PRZYJĘCIE DLA KRÓLOWEJ KSIĄŻKI”. 12 miesięcy minęło szybko i teraz Filia dla Dzieci będzie uczestniczyć we wspólnej dolnośląskiej inicjatywie związanej ze Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich oraz pożegnaniem Światowej Stolicy Książki UNESCO. Będziemy świętować urodziny klasycznych bohaterów literackich. Ulubieńcy całych rodzin od wielu lat goszczą w naszych domach i bibliotekach, rozbudzają wyobraźnię, sprawiają, że się uśmiechamy i lubimy czytać.  Serdecznie zapraszamy!