A w czasie ferii w Filii dla Dzieci…

{gallery}2015feriepla{/gallery}
…było i wesoło, i bajkowo, i kreatywnie! Poniżej fotorelacja z naszych warsztatów “Teatr wyobraźni” oraz ze spotkania z aktorami teatru Art-Re z Krakowa.

W tym roku skupiliśmy się na różnych technikach teatralnych. Chcieliśmy zaprezentować teatr kukiełkowy, teatr z aktorami i japoński teatr ilustracji Kamishibai. Aktorzy z krakowskiego Studia Art – RE zaprezentowali spektakl „Doktor Dolittle i jego Przyjaciele”, który spotkał się z żywiołową reakcją młodych widzów. Kolejne spotkanie odbywało się wokół Kamishibai, jest to technika opowiadania, czytania bajek wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę. W bibliotece przedstawiono maluchom tą techniką czytania dwie bajki: „Legenda o Skarbniku” i „Szukając Marudka”. Podczas kolejnych zajęć dzieci robiły kukiełki i przygotowały spektakl na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. W zajęciach w czasie ferii wzięło udział 72 dzieci.

{gallery}2015ferie{/gallery} {gallery}2015doolitle{/gallery}