Akcja E-Motywacja

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku przystąpiła do realizacji nowego projektu Fundacji Orange „Akcja: E-motywacja”. Celem projektu jest aktywizacja seniorów do podejmowania wspólnie różnych inicjatyw i przedsięwzięć. Transmisje odbywały się w Filii Pod Pegazem.

08.10.15 r. Bohaterką projekcji była Emilia Krakowska, aktorka filmowa i teatralna. Opowiedziała o swoich pasjach oraz recepcie na zdrowe ciało i ducha, czyli umiejętności życia z ludźmi w zgodzie i dobrych relacjach

22.10.15 r. Odbyło się spotkanie z Krystyną Koftą , pisarką, malarką i publicystką. Opowiadała „na żywo” o pisaniu książek, które jest trudnym i bardzo żmudnym procesem.

05.11.15 r. Ikona stylu Helena Norowicz zachęcała do realizowania się w drobnych przyjemnościach, aby robić to, co lubimy, a nigdy nie mamy na to czasu, np. aktywność fizyczna.

19.11.15 r. Ewa Nowicka-Rusek, profesor antropologii społecznej. Spotkanie z nią pomogło zrozumieć seniorom, że lęki i obawy, które do tej pory im towarzyszyły, ograniczały ich aktywność.

03.12.15 r. Wyświetlone zostało spotkanie z aktorką filmową i teatralną Zofią Czerwińską która opowiadała seniorom, jak nie nudzić się sobą.

Tomasz Kozłowski, psycholog, był gościem każdego z odcinków cyklu „Akcja E-Motywacja”

Każde spotkanie motywowało seniorów do różnorodnych działań i życia z ludźmi w zgodzie i dobrych relacjach, gdyż razem możemy więcej, a dzięki rozmowie tworzy się społeczeństwo, a wiek nie jest ograniczeniem do realizowania siebie.

{gallery}2015orange2{/gallery}