57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Akcja Żonkile 19 kwietnia 2022 r.

Dziś 19 kwietnia 2022 r. słuchaczki kłodzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięły udział w Akcji Żonkile upamiętniającej 79. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Korzystając z materiałów przygotowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN prowadząca spotkanie Klaudia Lutosławska-Nowak przedstawiała prezentację o getcie warszawski, przypomniała postać Ireny Sendlerowej  i  przeczytała opowiadanie Anny Bikont "Miłość w getcie - Irena Sendlerowa i Adam Celnikier".  Następnie wszystkie uczestniczki korzystając z gotowych szablonów wykonały pamiątkowe żonkile. Spotkanie zakończyło się złożeniem żonkili pod kamieniem upamiętniającym kłodzką synagogę. Jesienią planujemy zasadzenie na skwerze cebulek żonkili.