Ale numer! Dziura w niebie?!

 

 

 

I jeszcze skuteczna zabawa w przestrzeni publicznej przy zabytkowej fontannie w Kłodzku. Wszystko dzięki ważnej i poważnej instytucji kultury. Której, bo ich wiele?! „Biblioteka. Oczywiście!” – zgodnie z dewizą majowego i XIV ogólnopolskiego świętowania bibliotek. Wiadomo, że „w Europie były zawsze”, są „miejscem spotkań” i „ciągle w grze”, też „przestrzenią dla kreatywnych”, „otwarte dla każdego”, bo to „słowa, dźwięki, obrazy”, po prostu „plus”. Rzecz jasna, że „czytanie inspiruje” i „łączy pokolenia”. Biblioteka „zawsze po drodze”, to „ nie mijają – wchodzą”. 10 maja również. Nawet przyłączyli się turyści i przypadkowi przechodnie z pieskiem, (zapewniamy przyjazną miskę dla czworonogów).

Szczęśliwy numerek = książka i cukierek” rzeczywiście udany. Wszystkie pyszne losy, całe magiczne 72 sztuki błyskawicznie się rozeszły. Książki, nawet całe pakiety trafiły do zadowolonych uczestników. Będzie co czytać i wspominać. Wkrótce, dzięki szczęśliwej loterii i wspólnej frajdzie pojawią się kolejne tytuły na półce nowości. Zapraszamy, zawsze można „zapytać”, np. o poszukiwaną, ulubioną książkę albo…

„DROGIE PANIE BIBLIOTEKARKI Z PASJĄ! CZYTANIE Z WAMI JEST DOPRAWDY SŁODKIM OBOWIĄZKIEM. Tak spuentowała akcję dowcipna czytelniczka po wylosowaniu „Dziury w niebie” Tadeusza Konwickiego (wszystko zapisane w kronice).
Cała przyjemność po stronie „szczęśliwego numerka”. Podziękowania z klasą 🙂
Mariola Kowalcze