57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Biblioteka jest kobietą

14 grudnia do czytelni kłodzkiej biblioteki zawitała wystawa „Niepodległa jest kobietą” przygotowana w 2018 roku przez uczniów KSP w Kłodzku pod kierunkiem Małgorzaty Załupki i Marka Królikowskiego. Wystawa od 28 listopada (dokładnie 100 lat wcześniej marszałek Piłsudski wydał dekret nadający polskim kobietom bierne i czynne prawa wyborcze) gościła w bibliotece Muzeum Ziemi Kłodzkiej.
Na realizację projektu „Przez 100 dni dla Niepodległej”, którego jednym z elementów jest wystawa, szkoła otrzymała grant z Fundacji Bank Ambitnej Młodzieży (Santander BP).
Projekt „Niepodległa jest kobietą” uczniowie KSP realizowali od czerwca br. Do 100 aktywnych i kreatywnych kobiet przesłali ankiety z pytaniami związanymi z rocznicą i jej znaczeniem współcześnie. Na ankietę odpowiedziały 24 zaproszone panie, a ich wypowiedzi stały się znaczącą częścią wystawy.
Kącik kobieco-niepodległościowy będzie dostępny dla Czytelników naszej biblioteki do 11 stycznia 2019 roku. Zachęcamy do poczytania odpowiedzi udzielonych w ankiecie i poznania kobiet, które podzieliły się z młodzieżą swoimi refleksjami.

ZOBACZ TEŻ

XIV Sztuka

Skip to content