Biblioteka poleca dzieciom: książki z serii „Poczytajki – Pomagajki” wydawnictwa MUZA SA.

„Celem serii Poczytajki – pomagajki jest wzmocnienie dzieci, szczególnie tych, które z domowego zacisza trafiają do grup przedszkolnych czy szkolnych, oraz pokazanie im, że:
• każdy jest inny,
• cechy charakteru i wyglądu często decydują o akceptacji nas przez innych, dlatego warto pracować nad sobą,
• sukces może przyjść w każdej, nawet najmniej spodziewanej chwili,
• a dzięki przyjaciołom nasze życie staje się lepsze i ciekawsze.
Autorzy wszystkich opowiadań to doskonali obserwatorzy dzieci, ich środowiska, problemów i radości; często czerpali z własnych doświadczeń.” (wydawca MUZA SA)
W naszej bibliotece można wypożyczyć dwie książeczki z tej serii:
„Sama. Listy z piwnicy?” Grzegorza Kasdepke, opowiada o pewnej bardzo samotnej dziewczynce, której rodzice są w separacji. O jej mamie, która nie umie sobie poradzić z samotnością. O tacie, do którego Sama bardzo tęskni. I o tym, że czasem zabawki są lepszymi przyjaciółmi niż dorośli. A przede wszystkim o tym, że czasem warto powiedzieć przepraszam , bo…
„ArcyBolek?” Joanny Olech to opowieść o pochodzącym z rodziny alkoholowej nieśmiałym chłopcu o imieniu Bolek i jego kolegach ze szkoły. Dzieci instynktownie wyczuwają, że Bolek jest inny, nic dziwnego, że nikt nie chce się z nim zaprzyjaźnić. Pewnego dnia tata Mani dostrzega, że Bolek wspaniale rysuje i zachęca i jego, i swoją córkę do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Więc jest to też opowieść o przyjaźni, współzawodnictwie i sprawiedliwości. A przede wszystkim o tym, że każdy z nas ma jakiś talent i że warto go w sobie odszukać, bo… (info. wydawcy)
arcybolek