Biblioteka poleca dzieciom: „Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw” Gaelle Bouttier-Guerive

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi.
Jak rozmawiać z dziećmi o ekologii? Jak uczyć dbania o środowisko? Jak sprawić, żebyśmy to nie my musieli przypominać dzieciom np. o niemarnowaniu wody, ale żeby one same domagały się tego od nas? Polecamy znakomitą proekologiczną książkę „Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw”.
„Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw” autorstwa Gaelle Bouttier-Guerive wydana przez Egmont Polska Sp. z o.o. w 2019 roku, przystępnie, językiem dostosowanym do możliwości i wrażliwości dzieci uświadamia, jak wygląda kondycja naszej planety, jakie są jej zagrożenia. Największą zaletą publikacji są jednak praktyczne ekologiczne porady, od których książka aż pęka w szwach.
Książka inspiruje do lepszego życia nie tylko dzieci, ale i dorosłych:
– pokazuje, jak żyć bardziej ekologicznie i dbać o środowisko,
– pomaga budować poczucie odpowiedzialności za naszą planetę,
– uwrażliwia na los roślin, zwierząt, ludzi, na nasze wspólne dobro.
„Ratujmy Ziemię. Wielka księga zabaw” to książka edukacyjna, o tematyce ekologicznej, która uczy przez zabawę. Nie znajdziecie w niej nudnych pogadanek ani suchych wykładów.
Książka za to zawiera:
– 9 gier i zabaw,
– quizy,
– zgadywanki,
– wycinane pionki do gry planszowej.
Ekologiczna frajda gwarantowana!
Książka zachwyci dzieci kolorowymi obrazkami, od których trudno oderwać wzrok. Barwny świat z książki daje nadzieję, że mimo zagrożeń, przyszłość Ziemi rysuje się w kolorowych barwach. Książka daje poczucie sprawczości – wszystko jest w naszych rękach. Możemy uratować Ziemię.
Książka otrzymała prestiżową Nagrodę Rodziców 2019! (informacja wydawcy).