Bibliotekarze z powiatu kłodzkiego szkolą się!

W dniach 19 i 20 maja 2021 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Dąbrowskiej w Kłodzku zorganizowała dwa szkolenia, w formie online, dla bibliotekarzy z powiatu kłodzkiego. Pierwsze pod tytułem: Jak i jakie książki oraz aktywności polecać młodzieży? przeprowadziła Alina Łysak (pedagog, kulturoznawca, pracownik Miejskie Biblioteki Publicznej we Wrocławiu). Podczas szkolenia poświęconemu literaturze, którą czyta współczesna młodzież, omówiła najczęściej pojawiającą się tam problematyką oraz gatunki chętnie wybierane przez młodych. Wskazała na co bibliotekarze muszą zwracać uwagę, polecając literaturę nastolatkom. Przedstawiona została również alternatywna propozycja dla młodzieży, którą są różnego rodzaju gry: miejskie, mobilne oraz planszowe. Bibliotekarze mogą je łączyć ze światem literatury, co pozwoli im skutecznie dotrzeć do młodych odbiorców i promować czytelnictwo. Podczas drugiego szkolenia pt. „Animacje czytelnicze online dla dzieci w bibliotece.” prowadząca Anita Nogala (pedagog kreatywności, trener twórczości) omówiła sposoby na animowanie czytelnictwa online dla dzieci w bibliotece. Zaprezentowała też, przykłady wydarzeń dla dzieci realizowane online, tworzone przez inne biblioteki i instytucje kultury. Wskazała z jakich narzędzi korzystają i skąd czerpią inspiracje. Oba szkolenia przygotowane przez Good Books spotkały się z dużym zainteresowaniem wzięło w nich udział 62 bibliotekarzy z powiatu kłodzkiego.