57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Zasady korzystania.

Aby korzystać ze zbiorów i usług Biblioteki, należy się do niej zapisać. To bardzo proste i nic nie kosztuje.
•	Zapis odbywa się na podstawie dowodu osobistego, w przypadku dzieci podstawą jest dokument i podpis rodzica lub opiekuna prawnego.
•	Użytkownikiem może zostać osoba w każdym wieku, również niemowlę.
•	Biblioteka nie pobiera opłat za wypożyczenia i udostępnienia, Koszt karty bibliotecznej niezbędnej przy korzystaniu z zasobów biblioteki wynosi 1 zł. Jednak jest kilka usług płatnych, są to np. wydruki i kserokopie. Z kosztami muszą się liczyć czytelnicy, którzy przetrzymają lub zniszczą zbiory albo zagubią kartę. Wysokość opłat można sprawdzić w cenniku.
Szczegółowe zasady korzystania z usług i zbiorów Biblioteki określają regulaminy.
Obsługa czytelników i wypożyczeń w naszej bibliotece i jej filii odbywa się poprzez system MAK+ (MakPlus), który jest elektronicznym, zintegrowanym systemem bibliotecznym, stworzonym i rozwijanym przez Instytut Książki. System umożliwia tworzenie elektronicznego katalogu bibliotecznego, bazy użytkowników placówki, rejestrację wypożyczeń i udostępnień zasobów oraz prowadzenie statystyki bibliotecznej. Praca odbywa się poprzez przeglądarkę internetową.
System biblioteczny MAK+ funkcjonuje obecnie w 1862 bibliotekach w całej Polsce

ZOBACZ TEŻ

Jak przedłużyć termin zwrotu książek

MAK+ oferuje czytelnikowi: dostęp do konta bibliotecznego za pośrednictwem Internetusprawdzanie informacji o swoich wypożyczeniachprzeszukiwanie zawartości kataloguzamawianie/rezerwowanie książkielektroniczną obsługę wypożyczeńprzeszukiwanie zasobów bibliotek korzystających z systemu MAK+żeby...
Skip to content