Czy literatura dla dzieci jest “stratosferna”?

Tak młoda czytelniczka Matylda określiła książkę Agnieszki Urbańskiej “Opowieści z Kapciuchowa” podczas 91. Spotkania z Twórcą. 

Bohaterkę spotkania bardzo ucieszyła ta opinia oraz możliwość rozmowy z czytelnikami. Autorka czytała fragmenty nowej powieści z wątkami detektywistycznymi, której akcja rozgrywać będzie się w naszym mieście. W interesujący sposób i ze swadą opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach.

Agnieszka Urbańska – doktor Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, autorka powieści i opowiadań dla dzieci była gościem 91. Spotkania z Twórcą , które odbyło się 17 grudnia 2014 r. w Saloniku Prasowym PiMBP w Kłodzku. Autorka polecała książki, które czytała będąc dzieckiem. Odpowiadała na pytania: Jak trafić do wyobraźni młodego czytelnika? Co sprawia, że jedna lektura jest chętniej czytana, a inna nie znajduje zainteresowania u dziecka? Dowiedzieliśmy się także, że w Wydawnictwie Skrzat czeka jeszcze 10 złożonych do druku kolejnych publikacji. Wrażenie na na zgromadzonej publiczności wywarła siedmioletnia Matylda, która przeczytała wszystkie wydane dotychczas książki Agnieszki Urbańskiej: Opowieści z Kapciuchowa; O tym jak Ociupinka został mistrzem świata; Misja szympansa Klemensa; Niedźwiadek Tadek, twierdząc, że z niecierpliwością czeka na następne.

Pisarka w 2010 roku w Wydawnictwie Marszałek ogłosiła pracę doktorską zatytułowaną: Fabryka obłędu. Obraz szpitala psychiatrycznego w literaturze polskiej XX w.

{gallery}2014Urbanska{/gallery}