57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Czy szczęście można kupić? Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską – Wróbel

Autorskie spotkania z Roksaną Jędrzejewską – Wróbel odbyły się 23 listopada 2018 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Szczytna i Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku. Roksana Jędrzejewska – Wróbel jest laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, autorka Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” 2009 i 2017. Napisała kilkadziesiąt książek dla najmłodszych, które otrzymały wiele nagród i wyróżnień, a także trafiły na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Złotą Listę Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Współpracuje z Polskim Radiem jako autorka słuchowisk. Dla TVP1 pisała scenariusze i teksty piosenek do dobranocki – „Babcia Róża i Gryzelka”. Stworzyła Florkę, bohaterkę bestsellerowego cyklu książek i serialu animowanego.
W 2007 r. otrzymała medal „Zasłużeni dla kultury – Gloria Artis”.

W szczytnieńskiej bibliotece autorka przybliżyła zebranym pierwszakom postać Florki – ryjówki; opowiedziała o jej rodzinie, zamiłowaniach, perypetiach. Zaprezentowała też grono szydełkowych bohaterów: Florkę oraz jej braci Lutosława i Ludomira, a także rodziców Gryzeldy i Ambrożego. W trakcie spotkania Roksana Jędrzejewska-Wróbel przeczytała fragment pamiętnika Florki, co stało się pretekstem do rozmowy o uczuciach. Autorka zachęcała dzieci do prowadzenia pamiętnika podkreślając płynące z tego korzyści.

Z kolei w Filii dla Dzieci kłodzkiej biblioteki z uczniami II i III klasy Szkoły Podstawowej nr 1 autorka prowadziła rozważania na temat: „czy można kupić szczęście?”. Pretekstem do dyskusji było jedno z opowiadań z tomu „Siedmiu wspaniałych” – „Trzy obrotne świnki”.

Wizyta autorki stała się okazją do uzyskania autografu, pieczątki z wizerunkiem Florentyny oraz dedykacji w nowo zakupionej książce.

Spotkania były częścią realizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kłodzku projektu „II Podróże z Książką po Ziemi Kłodzkiej”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

ZOBACZ TEŻ

.

.

Skip to content