57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Czytak w Kłodzku

Miło jest nam poinformować, że kłodzka Biblioteka przystąpiła w styczniu do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2019” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym LARIX i dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu staliśmy się posiadaczami czytaka, czyli urządzenia, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Czytak jest to proste urządzenie, które w nieskomplikowany sposób pozwala korzystać z dobrodziejstw książki mówionej.

Na podstawie umowy użyczenia osoby niepełnosprawne z dysfunkcją wzroku mogą wypożyczyć w naszej bibliotece (w Czytelni) na max. 30 dni urządzenie, na którym będą się znajdowały książki wybrane przez Czytelnika z bogatej oferty Stowarzyszenia Larix.

Stowarzyszenie Larix od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór o nowe ciekawe pozycje książkowe.

 

ZOBACZ TEŻ

Skip to content