Czytelnicze rozmowy z Tomaszem Trojanowskim

W kolejnej, kwietniowej trasie spotkań autorskich zorganizowanej w ramach projektu “Podróże
z książką po ziemi kłodzkiej”

(dofinansowanego z programu MKiDN), wziął udział Tomasz Trojanowski  autor książek dla dzieci, a także scenariuszy i słuchowisk radiowych. Nie było to typowe spotkanie podczas, którego autor opowiada o swoich książkach a raczej dyskusja o tym jakie korzyści przynosi nam czytanie książek, czym jest wyobraźnia i jaki ma wpływ na życie człowieka.

Pan Tomasz przywołał własne doświadczenia, opowiedział o tym, jak najpierw książki czytali mu rodzice, a później jak sam zaczął czytać. Pisarz podkreślił, że właśnie czytanie rozwija wyobraźnię,
w przeciwieństwie do np. gier komputerowych. Później odpowiadał na pytania młodych czytelników, zainteresowanych m.in. tym: ile książek napisał, ile czasu zajmuje mu napisanie jednej książki i czy koty potrafią mówić. Uczestnicy spotkania mogli kupić książki autora i otrzymać autografy.

Tomasz Trojanowski ukończył studia na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Jego debiutancka książka „Kocie historie” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.