DKK

Wieczorem 07.03 b.r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki  (DKK) w siedzibie czytelni, czyli w kłodzkim ratuszu. Uczestniczyły w nim trzy członkinie grupy Leśmianofile (Wiktoria, Klaudia i Roksana) pod opieką pani Małgorzaty Załupki.

Tematem dyskusji tym razem była biografia “Meryl Streep”, wypromowana przy okazji głośnego filmu „Boska Florence” z kolejną wybitną rolą aktorki.

Uczestniczki klubowej dyskusji rozmawiały m.in. o przebiegu kariery aktorki, o rewelacyjnych kreacjach teatralnych (w tym roli w „Zbrodni i karze” reżyserowanej przez A. Wajdę w USA ze studentami szkoły aktorskiej), o licznych filmach, w których grała bardzo rozmaite role: dramatyczne („Sprawa Kramerów”), komediowe („Ze śmiercią jej do twarzy”), historyczne („Żelazna Dama”, „Julie i Julia”), melodramatyczne („Co się zdarzyło w Madison County”, „Pożegnanie z Afryką”), wymagające sprawności fizycznej („Dzika rzeka”), umiejętności wokalnych („Mamma Mia!”) czy trudnych zabiegów charakteryzatorskich lub świetnego warsztatu artystycznego.

Biograf Meryl Streep skupił się na początkowym etapie jej artystycznej drogi, ukazując dzieciństwo, lata szkolne i niełatwe studia aktorskie oraz pierwsze ważne role teatralne i filmowe aż do oskarowego sukcesu za rolę w „Sprawie Kramerów”.

Uczestniczki dyskusji emocjonalnie wyrażały swoje opinie na temat przeczytanej książki oraz wymieniały się rozmaitymi informacjami o życiu osobistym i osiągnięciach zawodowych Meryl Streep, aktorki, która mimo trzykrotnego wyróżnienia Oscarem nigdy nie stała się celebrytką.

Atmosfera spotkania była bardzo przyjemna. 

Wiktoria