DKK poleca słuchowisko online „Czarownica nad Włodzicą. Baśnie i legendy z Nowej Rudy i okolic” Karola Maliszewskiego.

„Czarownica nad Włodzicą. Baśnie i legendy z Nowej Rudy i okolic” to nowa książka Karola Maliszewskiego, polskiego poety, prozaika, krytyka literackiego, literaturoznawcy i doktora habilitowanego. Pomysł na nagranie tej książki w formie słuchowiska  powstał dzięki współpracy wydawnictwa Pasaże i agencji HeavenPR, które na co dzień zajmują się promowaniem kultury. Cykl 28 słuchowisk „Czarownica nad Włodzicą. Baśnie z i legendy z Nowej Rudy i okolic” został stworzony w ramach programu „Kultura w sieci” (Narodowe Centrum Kultury). Słuchowiska zawierają w sobie baśnie oraz legendy z Nowej Rudy i jej okolic, skrzętnie zbierane przez autora i pieczołowicie ubrane w wyjątkową formę, które swoją wyjątkowość zawdzięczają zarówno magii opowieści jak i niesamowitym głosom lektorów, znakomitych aktorów krakowskich scen – Aliny Kamińskiej i Kajetana Wolniewicza.  Atmosferę dodatkowo podkreśla dopasowana ścieżka muzyczna, rozpoczynająca każdą z historii.

Cykl powstał z myślą o dzieciach i młodzieży – by przybliżyć im i uwrażliwić na piękno tradycji i historii, ale także z myślą o seniorach i osobach niepełnosprawnych – grupach, które nierzadko mają trudności z dostępem do bibliotek czy innych instytucji kultury.

To wszystko dostępne jest całkowicie za darmo na stronie: https://pasaze.com.pl/home-1/mulitimedia/czarownica-nad-wlodzica-sluchowiska/.