57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

DKK zaprasza w styczniu

Zapraszam Klubowiczów DKK oraz wszystkich zainteresowanych dyskusją o literaturze na spotkanie 23 stycznia 2018 roku o godz.18.00 do Saloniku Prasowego kłodzkiej biblioteki.

Na spotkaniu omawiać będziemy dwie książki:

opowieść

Opowieść podręcznej – powieść Margaret Atwood wydana w 1985 w Toronto utrzymana w konwencji socjologicznej fantastyki naukowej, której akcja toczy się w nieodległej przyszłości w Stanach Zjednoczonych. Wstrząsająca antyutopia o piekle kobiet. Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem. Na podstawie powieści powstał znakomity serial do obejrzenia na SHOWMAX, który został nagrodzony nagrodą EMMY 2017 jako najlepszy serial dramatyczny.

neil

Mitologia nordycka – Neil Gaiman

Wielkie nordyckie mity to jeden z korzeni, z których wyrasta nasza tradycja literacka – od Tolkiena, Alana Garnera i Rosemary Sutcliff po „Grę o tron” i komiksy Marvela. Teraz sam Gaiman sięga w odległą przeszłość, do oryginalnych źródeł tych opowieści, by przedstawić nam nowe, barwne i porywające wersje największych nordyckich historii. Dzięki niemu bogowie ożywają – pełni namiętności, złośliwi, wybuchowi, okrutni – a opowieść przenosi nas do ich świata – od zarania wszechrzeczy, aż po Ragnarok i zmierzch bogów. Barwne przygody Thora, Lokiego, Odyna czy Frei fascynują współczesnego czytelnika, a żywy, błyskotliwy język sprawia, że aż proszą się o to, by czytać je na głos przy ognisku w mroźną gwiaździstą noc.

ZOBACZ TEŻ

.

.

Skip to content