57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Dobra książka dyskusja w kłodzkim Dyskusyjny Klubie Książki

Dobra książka dyskusja w kłodzkim Dyskusyjnym Klubie Książki
Czy dobra książka to taka, która ma porywającą fabułę i ciekawych bohaterów, czy taka, która zachwyca nas na poziomie językowym, czy też taka, dzięki której czegoś się dowiadujemy, uczymy? 
Odpowiedzi na te pytania szukali Klubowicze z kłodzkiego Dygresyjnego Dyskusyjnego Klubu Książki na spotkaniu 28 lutego 2023 roku. Wszyscy biorący udział w dyskusji stwierdzili, że trudno jednoznacznie określić cechy dobrej książki, ponieważ największe znaczenie mają subiektywne preferencje czytelników. Każdemu z nas inne tematy są bliskie, co innego nas interesuje, wzrusza. Treści, które przemawiają do naszej wyobraźni, zależą od indywidualnych przeżyć, doświadczeń i potrzeb. Jedna z Klubowiczek przedstawiła tezę, że dobrą książką jest taka, którą z chęcią przeczytałaby za sto lat. Dla Innej, dobra książka musi coś wnosić do życia, a po przeczytaniu pozostać długo w pamięci. Zdaniem kolejnej dobra książka to taka, która coś w nas porusza, która na nas wpływa, coś w nas zmienia, zmusza do myślenia.
 A podsumowując - dobra jest ta książka, która podoba się czytelnikowi, a czytanie książek to przede wszystkim świetna i tania rozrywka i dobrze spędzony czas. 

ZOBACZ TEŻ

„Po kłodzku”

Zbigniew Czyszczoń jest kłodzczaninem, nauczycielem i goprowcem-seniorem, a przy okazji autorem dwóch tomów opowiadań. Pierwszy zatytułowany „Labirynt” ukazał się jeszcze w ubiegłym wieku (1999),...

Magdalena Pośpiech promocja książki „Kartki z Kotliny. Przewodnik sentymentalny”

Magdalena Pośpiech (ur. 1960 r ) mieszka od wielu lat na ziemi kłodzkiej we wsi Kamieńczyk. Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Już w...
Skip to content