57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Dygresyjny Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie z Gabrielą Muskałą

Już 9 listopada o godz. 18.00 zapraszamy do Międzypokoleniowej Sali Spotkań na spotkanie, z pochodzącą z ziemi kłodzkiej, Gabrielą Muskałą. Gabriela Muskała aktorka, dramatopisarka, scenarzystka, reżyserka. Absolwentka i wykładowczyni łódzkiej PWSFTviT. Od 2019 związana z Teatrem Narodowym w Warszawie. Gościnnie gra też w  warszawskich Och Teatrze i Teatrze Garnizon Sztuki. Laureatka wielu aktorskich nagród, m. in. czterech teatralnych Złotych Masek, filmowego Orła oraz głównej nagrody na FPFF w Gdyni. Uznanie środowiska filmowego i zainteresowanie widzów przyniosły jej m.in. filmy: „Fuga” w reż. A. Smoczyńskiej (Muskała jest autorką scenariusza), „7 uczuć” w reż. M. Koterskiego, czy  „Moje córki krowy” w reż. K.  Dębskiej. Jest autorką 5 sztuk, napisanych wspólnie z siostrą Moniką Muskałą pod pseudonimem Amanita Muskaria. Właśnie ukończyła zdjęcia do swojego filmowego debiutu reżyserskiego, do którego również napisała scenariusz.

Spotkanie jest dofinansowane z Programu dotacyjnego dla DKK na 2022 rok Instytutu Książki.