Dylan w Kłodzku przeczytany (i zaśpiewany)

W czwartek 22 lutego gościł w Kłodzku Filip Łobodziński, tłumacz, dziennikarz i muzyk, który spotkał się z czytelnikami w kłodzkiej bibliotece. Pretekstem do spotkania były wydane niedawno nakładem Biura Literackiego książki z twórczością Boba Dylana i Patti Smith w tłumaczeniu właśnie Filipa Łobodzińskiego. Autor przekładów czytał w trakcie niemal dwugodzinnego spotkania fragmenty poezji i prozy amerykańskich bardów, kilka utworów zaśpiewał, akompaniując sobie na ukulele, a w rozmowie z wydawcą Arturem Bursztą opowiadał o swoich spotkaniach z twórczością Dylana i Smith, a przed wszystkim wyborach i dylematach z nią związanych z przekładem.

Wydawnictwo Biuro Literackie zapewniło podczas spotkania możliwość zakupu książek, więc wszyscy mogli wrócić do domu z autografem Filipa Łobodzińskiego czy to w zbiorze poezji Dylana „Duszny kraj”, w jego powieści „Tarantula” albo w tomiku poetyckim Patti Smith „Tańczę boso”.

Zapowiedzi wszystkich nadchodzących spotkań mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej www.biblioteka.klodzko.pl. Serdecznie zapraszamy.