Działo się w Szczytnej – czyli Giełda pomysłów w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Szczytnej

Szkolenia środowiskowe, zwłaszcza te wyjazdowe, przynoszą wiele korzyści zarówno słuchaczom, jak i prowadzącym.

Tematem przewodnim ostatniego spotkania – 22 czerwca br. była praca z najmłodszym czytelnikiem, a dokładniej, przyszłym czytelnikiem. Impulsem do szkolenia była potrzeba edukacji czytelniczej wśród najmłodszych. Gry planszowe, wykreślanki, krzyżówki, przeżywają swój renesans, dlatego też posłużyły jako baza pracy z najmłodszymi. Bibliotekarki z poszczególnych bibliotek, po bardzo aktywnych zajęciach praktycznych, dzieliły się swoimi doświadczeniami i pomysłami. Wszystkie uczestniczki szkolenia z entuzjazmem podeszły do takiej formy zajęć i z niecierpliwością będą czekały na kolejne spotkania.