PORTRETY 4 miast TRÓJKĄTA WYSZEHRADZKIEGO

PORTRETY 4 miast TRÓJKĄTA WYSZEHRADZKIEGOBratysława – Brno – Budapeszt – Kłodzko wystawa IV 2013 / SALONIK PRASOWY PiMBP.

 

Czy istnieje miasto pachnące wiosną fiołkami? A do którego warto pojechać, by zobaczyć deszcz? Może wybrać to stare i piękne, położone wśród pokrytych winnicami wzgórz… Albo zostać w tym, które jest najpiękniejsze nocą? Kim jest Čumil? Czy legendarny czeski Jára Cimrman ma jakiś związek z Brnem? Które miasto opisane zostało językiem komiksu? Gdzie ukrywają się zabawne literackie koty? Którą z naszych poetek zainspirował węgierski pisarz, Sándor Márai? Miasto, czy może miasta słynące z wielu baśni, podań i legend, to… Dokąd zabiera nas Karl-Markus Gauß  w swojej najnowszej książce „W gąszczu metropolii”? Kim jest Ivan Blatný? Andrzej Stasiuk
w podróży do Babadag opisuje „swoją” Europę. Jakie to krainy? Dlaczego, zdaniem Krzysztof Vargi, „budapeszteńscy przechodnie tracą raczej czas odzyskany”? Na te pytania pozwoli odpowiedzieć wystawa prezentowana w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku o literackiej podróży po czterech magicznych miastach Trójkąta Wyszehradzkiego. Pokazuje twórców, którzy zauroczeni swoim zakątkiem, jego tradycją, dziejami i ludźmi, wpisali się w historię tych niezwykłych miejsc.
19 kwietnia wystawa będzie prezentowana w Cynamonowej Kaffe Klub (pl. Jagiełły 1, Kłodzko) w ramach finału projektu Narraton V4 Tournee.

Serdecznie polecamy.

 

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij na miniaturkę aby powiększyć)

 

{gallery}Miasta{/gallery}

{jcomments on}