GŁOŚNE CZYTANIE ZE SMAKIEM

To już piąta odsłona wrześniowej zabawy książkowej przy zabytkowej fontannie. Jeśli tak okrągła rocznica, musimy świętować wyjątkowo. Pełną parą! Zapowiada się apetyczne szaleństwo nawet dla łasuchów… słowa drukowanego. Kuchnia pod chmurką, literatura na talerzu. Feta na sto dwa w ostatni letni czwartek 21 września. Zaczynamy w samo południe. Bawimy się do piętnastej. Spróbujemy ugryźć czytanie z innej strony.

Program w kilku zdaniach:
▪ 12.00 ▪ Ktoś tu kręci. PYSZNIE, SŁODKO I… ZDROWO
Warsztaty dla dzieci z Moniką Mrozowską, znaną aktorką, blogerką, felietonistką, autorką książek kulinarnych, ambasadorką zdrowego i aktywnego stylu życia.
▪ 13.00 ▪ Trzymaj formę. ZOSTAŃ MISTRZEM
Konkurs dla czwarto-, piąto- i szóstoklasistów, zapisy do 18 IX w Wypożyczalni PiMBP.

Pomiędzy zabawa dla zainspirowanych i sporo niespodzianek:
▪ Fascynujący świat kuchni – mini wystawa w fartuchu,
▪ Szukaj siebie, zostaw autograf – fotorelacja z poprzednich głośnych edycji,
▪ Dla ciekawskich – zdjęcie w ramce z tajemniczym srebrzystym gościem,
▪ Wiadomo, kuszące nagrody i niespodzianki dla wszystkich,
▪ I jeszcze małe co nieco.

To impreza z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Zabawa dla wszystkich – dużych i małych Spontaniczna, pełna pozytywnych emocji, radości, mimo wysokiej poprzeczki. Teksty nieznane do końca, tylko kilka minut na przygotowanie, plenerowe hałaśliwe warunki. Absolutne przeciwieństwo tradycyjnych konkursów recytatorskich. Ale w ubiegłym roku aż 58 śmiałków walczących o najważniejszy tytuł, niektórzy startowali w trzech edycjach. I prawie 450 osób wkręconych w teatralną zabawę z niezapomnianym Kaziem!

Pożeramy lektury rozmaite na wszelaki sposób. Co tym razem w planie? Wielki znak zapytania! Można się przekonać osobiście. Bez wątpienia dzieci kolejny raz udowodnią, że nasza noblistka miała rację. Przecież „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (Wisława Szymborska). Jeszcze sobie pogotują pod gołym niebem w mistrzowskim towarzystwie, pod okiem fachowych jurorów – ekspertów kulinarnych, aktorskich i literackich. Przy fontannie tego jeszcze nie było.

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców i gości. Wyjdzie wam to wyłącznie na zdrowie! Zawsze można dostać repetę w bibliotece. Pamiętajcie – dobra literatura smakuje wybornie, pięknie podana jeszcze bardziej. Koordynator projektu – Mariola Kowalcze.

Regulamin dla konkursowiczów krótko i na temat
▪ Wiek 10–12 lat (legitymacja szkolna lub potwierdzenie nauczyciela),
▪ Zapisy do 18 IX w Wypożyczalni PiMBP,
▪ Losowanie nr startowych i utworów. Czas na przygotowanie się – 5 min. Kartki odkładamy, Potem nie podglądamy mimo apetytu. Czytamy głośno według ustalonej kolejności.
▪ Obrady profesjonalnego jury.

Nagrody (zawsze z niespodziankami)
▪ TYTUŁ KŁODZKIEGO MISTRZA GŁOŚNEGO CZYTANIA 2017!
▪ 3 WYRÓŻNIENIA

I jak zawsze dodatek specjalny oprócz świetnej zabawy:
Organizatorzy zastrzegają sobie wyłączność interpretacji regulaminu oraz prawo do innego przyznawania nagród. Zgłoszenie do udziału w konkursie jest jednocześnie zgodą do przetwarzania danych osobowych i wizerunku na potrzeby tego projektu (DZ. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).