Gra o czytelnictwie

Powstała internetowa gra o czytelnictwie “Planeta Zapomnianych Książek”. W wirtualnym świecie na graczy czekają misje, bookcoiny, odznaki i nie tylko. Zgrane biblioteki zapraszają do świata przygód i czytelniczych misji.
Gra Planeta Zapomnianych Książek powstała dzięki inicjatywie Elżbiety Maruszczak i Marka Maruszczaka, członków Fundacji To My. Swój udział w grze zaznaczają także książnice. Do grona zgranych bibliotek przynależą Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie, Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku.

Tajemniczy kataklizm doprowadził do zniknięcia wszystkich książek z powierzchni Planety Zapomnianych Książek. Wraz z nimi mieszkańcy zostali pozbawieni źródła wiedzy, a ich cywilizacja cofnęła się o kilkaset lat. Dołącz do zespołu ratowników, czytaj książki, wykonuj misje, poznawaj tajemnice Planety ZK i wygrywaj cenne nagrody.

Każdy z graczy może wykonywać misje, zdobywać punkty i kolejne poziomy oraz poznawać historię świata gry. Planeta Zapomnianych Książek to obecnie 3 poziomy, na których działa 172 graczy, ponad 50 różnych misji, ponad 30 odznak, które można otrzymać za ich wykonywanie, a ich liczba ciągle rośnie.

Do gry dołączyło już ok. 200 graczy. Na stronie internetowej gry można poznać historię planety, drużyny, mapę pomocników oraz zapoznać się z misjami i  samouczkiem. Gra trwa do 10 lutego 2016 roku.