57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Herbatka z pisarzem

Herbatka z pisarzem

Filia dla Dzieci mieszcząca się przy ul. Okrzei 20 w Kłodzku zaprasza 4 października 2016 roku, o godz. 17.00 na wyjątkowe spotkanie autorskie w formie popołudniowej herbatki z Pawłem Beręsewiczem.

Paweł Beręsewicz jest absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, tłumaczem, autorem słowników, opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci. Choć książki dla dzieci publikuje dopiero od 2004 roku, otrzymał już wiele nagród i wyróżnień: nagrodę „Guliwera” i PTWK za Co tam u Ciumków?, wyróżnienie w konkursie do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, wyróżnienie Fundacji „Świat Dziecka” za Pan Mamutko i zwierzęta. Książka Ciumkowe historie (w tym jedna smutna) została nagrodzona w konkursie „Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego” w 2008 roku. Czytelnicy w każdym wieku uwielbiają jego książki za trafność spostrzeżeń i celny dowcip.

Za rekomendację twórczości Pawła Beręsewicza niech posłuży wypowiedź na portalu lubimyczytać.pl

“…Po czym poznać dobrą książkę dla dzieci? Odpowiedź na pytanie jest prosta: Po tym, że dziecko zamiast iść spać wkurza rodzica ciągłymi błaganiami w stylu: “Błagam, jeszcze jeden rozdział!” “Wstanę rano na bank tylko jeszcze poczytaj!”, “Mamo proszę jeszcze chwilkę!” Szału można dostać. …”

Podczas spotkania można zakupić książki Pawła Beręsewicza i otrzymać autograf.

Serdecznie zaprasza Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Dąbrowskiej w Kłodzku.

ZOBACZ TEŻ

Skip to content