I już po Dniach Kłodzka

Zainteresowanie wirtualnymi 59. Dniami Kłodzka przeszło nasze oczekiwania i skłoniło nas do refleksji, że tematyka regionalna jest bardzo bliska naszym Czytelnikom. W odpowiedzi na facebookowy konkurs Odkryj Annę Zelenay składający się z 5 zadań (dotyczących życia i twórczości poetki) codziennie już po godz. 8-ej wpływały prawidłowe odpowiedzi. Były one premiowane nagrodami książkowymi. Dodatkową atrakcją były towarzyszące zadaniom unikatowe zdjęcia Anny Zelenay, autorstwa Tadeusza Jażdżewskiego, pochodzące ze zbiorów Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Według statystyk strony bibliotecznego facebooka największym zainteresowaniem cieszyła się autorska prezentacja Tomasza Duszyńskiego promującego powieść: „Glatz kraj Pana Boga”, która ukaże się 3 czerwca 2020 r. Ten post obejrzało 4180 odbiorców. Przypominamy, że do 14 czerwca 2020 r. czekamy na prace dzieci, które wezmą udział w konkursie plastycznym pt. „Kłodzka legenda”.

Przeprowadzenie w takiej formie święta naszego miasta jest nowym doświadczeniem nie tylko naszej instytucji. Cieszymy się z zainteresowania z jakim spotkały się nasze propozycje, ale tęsknimy za bezpośrednim kontaktem z czytelnikami.