57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Imieniny Św. Mikołaja

Doszły nas słuchy, że w tym roku grudniowa akcja odbywa się pod czujnym okiem zacnego gościa w czerwonej czapce i workiem prezentów, którego kochają dzieci, uwielbiają dorośli. Mikołaj, wiadomo, że o nim mowa, nie tylko rozdaje prezenty i odpisuje na listy. Wiecie, że czcigodny biskup Miry prowadzi swój pamiętnik? Zapisuje w nim wszystkie niebanalne historie. Nie wierzycie?! Łatwo się przekonać. Wystarczy tylko wpaść do wypożyczalni kłodzkiej biblioteki na Imieniny Świętego. Dowiecie się więcej o jego życiu i przygodach. Być może poznacie 7 albo nawet 8 najbardziej skrywanych tajemnic naszego uroczego przyjaciela i darczyńcy.
Zazwyczaj myślimy o nim w okolicach 6 i 24 grudnia. Co porabia Św. Mikołaj przez cały rok? Jak wygląda jego dzień powszedni? Znacie jego zamorskie podróże lub dobre uczynki? Od czego zależy wielkość paczki? Jak Mikołaj podrzuca prezenty, kto i w jaki sposób je produkuje? Czy można zwiedzić królestwo Św. Mikołaja?
Czy niezwykły staruszek z siwą długą brodą lubi czytać książki? To właśnie ósma tajemnica, którą z wielką przyjemnością zdradzę, pozostałe trzeba odkryć samodzielnie. Św. Mikołaj pożera lektury. W tym roku szczególnie zachęca kłodzczan do czytania i chciałby, aby nie zabrakło u nikogo książek pod choinką. Dlatego przygotował mnóstwo drukowanych prezentów i namawia serdecznie małych, średnich, dużych do kulturalnego oraz literackiego świętowania. Oto program w skrócie, reszta zależy od wyobraźni naszych gości:

▲ „Pamiętnik Świętego Mikołaja” do czytania i uzupełniania.

Książkowe niespodzianki w nietypowych eko paczkach w literackim dizajnie.

Kartka dla każdego – pokoloruj święta – podaruj życzenia.

Papierowy prawie święty z instrukcją obsługi.

Słodkie małe co nieco jak nakazuje grudniowy obyczaj.

Imieniny Św. Mikołaja trwają przez cały grudzień aż do Wigilii. Wystarczy tylko nas odwiedzić. Zabawa zajmie kilka chwil. Na zachętę życzenia od naszego wyjątkowego solenizanta: Samych dobrych książek na długie zimowe wieczory.

Nie możecie doczekać się świąt? To pomóżcie Św. Mikołajowi wspierać czytanie. Pamiętajcie, książkowe klimaty w wydaniu świątecznym tylko w kłodzkiej bibliotece. Czekamy w wypożyczalni PiMBP. Kto pierwszy ten ma więcej niespodzianek.
Mariola Kowalcze

ZOBACZ TEŻ

XIV Sztuka

Skip to content