Jak sprawdzić dostępność książki w Bibliotece

1. W swojej przeglądarce otwieramy stronę Biblioteki czyli www.biblioteka.klodzko.pl
  2. Klikamy na znajdujący się z prawej strony Katalog OnlineSzukam książki
  3. Po kliknięciu na wejście do katalogu Szukam książki otworzy się nowe okno przeglądarki
  4. Otworzy się wyszukiwarka, w której wpisujemy szukane słowo lub frazę czyli:
  • cały tytuł książki lub część
  • nazwisko autora

6. Po wpisaniu słowa lub frazy klikamy na przycisk SZUKAJ  lub wciskamy ENTER

7. Jeśli nasza Biblioteka posiada poszukiwane książki, wyszukiwarka pokazuje wszystkie pozycje z szukanymi słowami lub na wybrany temat. Po prawej stronie znajduje się przycisk SPRAWDŹ, po wciśnięciu pojawi się status egzemplarza czyli czy jest dostępna czy wypożyczony.

8. Jeśli poszukiwana pozycja jest dostępna, zapisujemy jej sygnaturę, autora oraz tytuł. Te informacje są potrzebne do wyszukiwania książki na półce przez dyżurującego bibliotekarza.

9. Egzemplarz można też sobie zarezerwować po wcześniejszym utworzeniu konta czytelnika.

KSIĄŻKI MOŻNA TEŻ ZAMAWIAĆ TELEFONICZNIE POD NUMEREM 74 865 74 80 ORAZ ELEKTRONICZNIE e-mail: info@biblioteka.klodzko.pl