Jak sprawdzić dostępność książki w Bibliotece

1. W swojej przeglądarce otwieramy stronę Biblioteki czyli www.biblioteka.klodzko.pl
  2. Klikamy na znajdujący się u góry z lewej strony KATALOG ONLINE
  3. Po kliknięciu na wejście do katalogu www.dzb.pl otworzy się nowe okno przeglądarki
  4. Pośrodku nowego okna znajduje się tabela miast, wybieramy KŁODZKO
  5. Otworzy się wyszukiwarka, w której wpisujemy szukane słowo lub frazę czyli:
  • cały tytuł książki lub część
  • nazwisko autora
  • temat

6. Po wpisaniu słowa lub frazy klikamy na przycisk DALEJ lub wciskamy ENTER

7. Jeśli nasza Biblioteka posiada poszukiwane książki, wyszukiwarka pokazuje wszystkie pozycje z szukanymi słowami lub na wybrany temat (po 10 na stronie)

8. Pozycje książkowe opisane są kolejno w kolumnach, z których ostatnia EGZEMPLARZ zawiera wszystkie informacje o dostępności książek np. opis Kłodzko: Wypożyczalnia Główna (1/0) oznacza, że Biblioteka posiada 1 egzemplarz książki w wypożyczalni i jest ona aktualnie na półce (pierwsza cyfra oznacza ilość posiadanych egzemplarzy, druga ilość egzemplarzy będących u czytelników).

9. Po kliknięciu w opis książki w kolumnie EGZEMPLARZE otworzy się kolejne okno z istotnymi informacjami tj. na jak długo można wypożyczyć tę książkę (kolumna „status egzemplarza”), do kiedy jest wypożyczona, jeśli jest u czytelnika (kolumna „termin zwrotu”), oznaczenie miejsca, w którym książka jest przechowywana (kolumna „sygnatura”) oraz kod kreskowy egzemplarza (kolumna „kod kreskowy”).

10. Jeśli poszukiwana pozycja jest dostępna, zapisujemy jej sygnaturę, autora oraz tytuł. Te informacje są potrzebne do wyszukiwania książki na półce przez dyżurującego bibliotekarza.

KSIĄŻKI MOŻNA TEŻ ZAMAWIAĆ TELEFONICZNIE POD NUMEREM 74 865 74 80 ORAZ ELEKTRONICZNIE e-mail: info@biblioteka.klodzko.pl

Instrukcja do pobrania – kliknij tu aby pobrać