„Jesień idzie”… i jest na to rada

Zapraszamy do wypożyczalni kłodzkiej biblioteki. Było lato, pakowanie książek do walizki, powrót z upragnionych wakacji. Potem moc pamiątek podróżnych, by pochwalić się letnimi przygodami… książek! One też wyjeżdżają na urlop. Wyszła z tego kolekcja piękna i oryginalna – serdecznie dziękujemy za fajny wakacyjny relaks i ciekawą ozdobę naszej książnicy.

Teraz pora na jesienny pakiet z zabawą – zrób to sam albo majsterkuj z dziećmi, przyjaciółmi, rodziną. To naprawdę wielka frajda i nic trudnego. A książka zawsze pomoże. Materiały naturalne są najlepsze, jest ich mnóstwo wokół, więc zbierajmy, inspirujmy się przyrodą .Niech satyra Andrzeja Waligórskiego „Jesień idzie” podziała na dobry humor. Dary przyrody wyeksponowane w słoikach i w wersji eko – śliczne tekturowe kuferki z odzysku niech rozbudzą twórczą inwencję i jesienny entuzjazm.

Co tym razem na ladzie? Wszelkie robótki ręczne na różne całoroczne preteksty. Poradniki ekologiczne, sekrety drzew, atlasy roślin, nawet „Instrukcją obsługi lasu”. Obowiązkowo też literacki powrót do „cudownych lat”, trochę poezji, by zachęcić do wspólnej jesiennej przygody. Wystarczy tylko wybrać się na wycieczkę do lasu, parku, zrobić krok do biblioteki, potem to już czytanie, majsterkowanie, spotkanie z kasztanowymi ludkami, szyszkowymi stworkami…, bo w wyobraźni wszystko się mieści.

Polecamy serdecznie
Mariola Kowalcze