57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Jubileusz 70-lecia PiMBP

Kłodzka Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej jest najstarszą Biblioteką Miejską (powstała w sierpniu 1945 roku) i Biblioteką Powiatową (powstała 1 października 1945 roku) na ziemi kłodzkiej i Dolnym Śląsku.


{gallery}2015jubpla{/gallery}
Prezentując jej historię i dorobek chcemy uświadomić społeczności lokalnej nasz wkład w wielokulturowe dziedzictwo tych terenów. Ma to służyć budowaniu naszej tożsamości i poczuciu patriotyzmu lokalnego. Dlatego też zależy nam bardzo na organizacji przedsięwzięcia, które odbije się szerokim echem w regionie. Planujemy do organizacji obchodów, obok pracowników naszej Książnicy, zaprosić inne instytucje kultury z terenu powiatu oraz organizacje pozarządowe. Głównym naszym partnerem będzie Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe. Święto Biblioteki chcemy obchodzić
w gronie mieszkańców naszego regionu proponując im udział nie w akademii, ale Benefisie artystycznym, który odbędzie się 1 października 2015 roku. Naszym celem jest przedstawienie dorobku kulturalnego placówki i ludzi z nią związanych, wnoszących niezaprzeczalny wkład w rozwój kultury na Dolnym Śląsku. 

ZOBACZ TEŻ

XIV Sztuka

Skip to content