Kłodzkie Narodowe Czytanie 2.09.2017

Narodowe Czytanie w Kłodzku

2 września o godz. 12.00 przed kłodzkim ratuszem Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna organizuje kolejną już edycję Narodowego Czytania, które tradycyjnie obejmuje swoim patronatem honorowym Prezydent RP. W poprzednich edycjach czytane były najważniejsze dla polskiej literatury powieści – „Lalka”, „Trylogia”, „Quo vadis”, mickiewiczowska epopeja „Pan Tadeusz” i komedia Aleksandra Fredry „Zemsta”. W tym roku do lektury w głosowaniu internautów po raz pierwszy został wybrany dramat narodowy, czyli „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.
W kłodzkim Narodowym Czytaniu będą mogli wziąć udział ci, którzy spróbują zmierzyć się z wybranymi fragmentami „Wesela”, ale do udziału w głośnym czytaniu zostali zaproszeni również lokalni samorządowcy oraz przedstawiciele działających w Kłodzku służb, jednostek i organizacji. Wsłuchując się w czytaną lekturę, będzie można przy okazji spróbować swoich sił w quizie na temat „Wesela” i twórczości autora dramatu, rozwiązać tematyczną krzyżówkę, a najmłodsi będą mieli okazję do działań plastycznych wokół Wyspiańskiego.
Kłodzka Biblioteka zaprasza na Narodowe Czytanie 2 września 2017 r. w godz. 12.00-14.00. Spotkajmy się razem przy „Weselu” przed fontanną na przeciw ratusza. Przypomnijmy sobie, co Wyspiański mówił o współczesnej sobie Polsce z początku XX wieku, a może na nowo spojrzymy na to wyjątkowe dzieło i odkryjemy, ile dzisiaj w tej lekturze jest aktualnych odniesień.
Marta Zilbert
dyrektor biblioteki

narodowe