KŁODZKIE CZYTANIE CZYLI FIK


Kłodzkie Czytanie, czyli FiK

Wielka niespodzianka dla miłośników książki, zabawy, teatru. A przede wszystkim Głośnego Czytania. To już IV edycja projektu. Przy zabytkowej fontannie na kłodzkim rynku będzie królować poezja w ramach konkursu dla czwarto-, piąto- i szóstoklasistów. Trudne zadanie? Nie. Zapewniam, że będzie wesoło. Odważni i nieśmiali młodzi mistrzowie nie muszą się martwić – bo jest przecież FiK, czyli Fontanna i Kazio. Na dobry początek, zachętę i niecodzienną nagrodę dla wszystkich – KAZIO SPONGE SHOW.
Koncepcja, reżyseria, scenografia – Anna Makowska-Kowalczyk. Kim jest ulubieniec dorosłych i dzieci? To chłopiec z gąbki wykreowany przez p. Annę w 2009 r. we wrocławskiej PWST na Wydziale Lalek. Od tego czasu bawi, podróżuje, zdobywa nagrody – Wyróżnienie na 8. Festiwalu Komedii „Szpak” w Szczecinie, Wyróżnienie i tytuł Laureata Festiwalu za wysoki poziom prezentacji w kategorii „sztuki sceniczne” na 44. Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA w Świnoujściu, Wyróżnienie na 20. Mazurskim Lecie Kabaretowym ”Mulatka” w Ełku. Całkiem sporo jak na sześciolatka. Cechy szczególne? Pół metra i jeszcze 2 cm, ale w trampkach. Serce chłonne i wielkie, bo z gąbki. Dowcip nieprzeciętny. Utalentowany wszechstronnie. Gra, śpiewa, mądrze gada i pewnie tańczy. Ma wadę wymowy, ale to w niczym nie przeszkadza. Zwykle nosi czapkę, wielkie okulary. Ubrany szykownie. Prowokuje, rozśmiesza, wciąga wszystkich do zabawy. Zachwyca. To lalkowy dżentelmen. Przyjechał do Kłodzka na specjalne głośne życzenie.

4. Kłodzkie Czytanie, czyli FiK (Fontanna i Kazio)
Teatr Lalek i konkurs Głośna Poezja. Zostań Mistrzem już 19 września.
Zaczynamy o 12:00 na pl. Chrobrego 1 w wiadomym miejscu.
Atrakcje: dobre książki dla najlepszych, niespodzianki dla każdego.
Zabawa: wierszykarnia i portretownia, przygoda z Kaziem!

Zapraszam serdecznie i powodzenia. Najważniejsze, że jest FiK:)
Mariola Kowalcze

KAZIO SPONGE SHOW
“Czy można polecieć w kosmos bez rakiety? Czy istnieją suche kałuże? Dlaczego chłopcy nie lubią księżniczek? Czy łatwo zostać rycerzem na białym koniu? Dlaczego liczenie jest trudne? Dlaczego stopy śmierdzą? Czy można dłubać w nosie? Po co? Dlaczego? Kiedy? Jak?…Dzieciństwo to przygoda, ciekawość i mnóstwo pytań. Dorośli dwoją się i troją by nadążyć z odpowiedziami. Co się wydarzy, gdy do akcji wkroczy rozgadany sześciolatek? „Kazio Sponge Show” to spotkanie z lalką, która z łatwością nawiązuje kontakt z dzieckiem i dorosłym. To zdarzenie z pogranicza teatru i rzeczywistości. To ogrom zabawy i śmiechu. Improwizowana forma sprawia, że każde spotkanie Kazia z widzem jest wyjątkowe i niepowtarzalne.” – Anna Makowska-Kowalczyk

Regulamin dla konkursowiczów w wielkim skrócie
Wiek 10-12 lat (legitymacja szkolna lub potwierdzenie nauczyciela)
Zapisy 13.00-13.15.
Losowanie nr startowych i utworów. Czas na przygotowanie się – 5 min. Kartki odkładamy, nie podglądamy. Kazio przypilnuje. Czytamy głośno według ustalonej kolejności.
Obrady profesjonalnego jury – aktorzy duzi i mali, poeci w liczbie pojedynczej, w mnogiej poloniści.

Nagrody (zawsze z niespodziankami)
TYTUŁ KŁODZKIEGO MISTRZA GŁOŚNEGO CZYTANIA 2016!
3 WYRÓŻNIENIA
Uwaga! Kazio wręcza nagrody. Warto polubić poezję.

I jak zawsze dodatek specjalny
Organizatorzy zastrzegają sobie wyłączność interpretacji regulaminu oraz prawo do innego przyznawania nagród. Zgłoszenie do udziału w konkursie jest jednocześnie zgodą do przetwarzania danych osobowych i wizerunku na potrzeby tego projektu (DZ. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).