Kolorowanki Ziemi Kłodzkiej pod Pegazem

W Filii „Pod Pegazem” PiMBP 14 grudnia br. odbyło się kolejne spotkanie z czytelnikami, połączone tym razem z warsztatami plastycznymi pt. „Jak z kolorowanki zrobić komiks?”.

Gościem wieczoru był Jerzy Dominik Szczesiak, twórca wydanych ostatnio przez Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe „Kolorowanek Ziemi Kłodzkiej”. W tym przedświątecznym kolorowaniu Ziemi Kłodzkiej wzięło udział ponad 30 uczestników w bardzo różnym wieku.

Autor, jak zawsze barwnie opowiadając, zaznajomił przybyłych z tajnikami swojej pracy. Pod jego okiem mieli oni okazję ożywić czarno-białe rysunki, cudownie wyczarowując historie, mogące wydarzyć się w naszej małej ojczyźnie. Dla tych troszkę starszych niewątpliwą frajdą było rysowanie kredkami „Bambino”, które przypomniały im dzieciństwo. W trakcie imprezy można było zaopatrzyć się zarówno „Kolorowanki Ziemi Kłodzkiej, jak i wcześniejsze „Kolorowanki Kłodzkie” oraz otrzymać autograf autora. Książeczki Jerzego Dominika Szczesiaka, podobnie jak wszystkie wydawnictwa regionalne KTO, mogą być wspaniałym prezentem nie tylko na Święta Bożego Narodzenia.