KSIĄŻKA albo PSIKUS – (nie)groźne po północy

{gallery}2015psikpla{/gallery}
Mili Czytelnicy! Nie taka Biblioteka straszna jak ją malują!

Na półkach w Wypożyczalni PiMBP lektury z dreszczykiem dla dorosłych i dla dzieci w otoczeniu bardzo przyjaznych duszków, małych gacków. Do czytania w domowym zaciszu, jeśli po północy – w ogóle nie straszą.

To nie są książki na Święto Duchów! Halloween! Zestaw spory i jedna noc, nawet wyjątkowa, nie wystarczy. Przed nami “mroczny” czytelniczy listopad z odpowiednim dystansem do literackich “straszydeł”. Oczywiście są mistrzowie grozy i horroru w świecie literatury czy filmu. Klasyka mrocznej prozy, która ma swoich wielbicieli od lat. Niewiarygodne i strasznie śmieszne opowieści dla najmłodszych. Sekretne historie o tajemniczych zamkach i podziemiach, nawiedzonych domach. Zapomniane bajki i diable sprawy w konwencji humorystycznej, które już nie straszą na półkach. Upiory, strzygi i zjawy – więc zjaw się po książkę, nawet pięć.

Czytaj, odkrywaj duchy, stworki i potworki. Opowiadaj innym i podaj dalej. Poznaj demony. Może nawet purtki i stolemy. A co to takiego? No właśnie, trzeba przyjść i koniecznie sprawdzić.

Zapraszam serdecznie. Choć niektóre książki mają “wielkie oczy”, nie bójmy się czytania!
Mariola Kowalcze

{gallery}2015psik{/gallery}