KSIĄŻKOWY KALENDARZ ADWENTOWY inaczej

ODKRYWAJ I TWÓRZ

{gallery}2015plakatadw{/gallery}

Nie możecie się doczekać Świąt Bożego Narodzenia? Przyśpieszcie czytaniem. Co powiecie na nietypowy, bo całkiem KSIĄŻKOWY KALENDARZ ADWENTOWY.       24 lektury na 24 dni adwentu – od 1 grudnia do Wigilii. I 24 słowa, które układają się w hasło – życzenie bożonarodzeniowe bardzo poetyckie. Codziennie do wypożyczenia książkowa paczuszka adwentowa – ale tylko jedna! I codziennie odkrywane jedno magiczne słowo. Zapraszamy do Wypożyczalni kłodzkiej Biblioteki. Znajdziecie tu podpowiedzi literackie i artystyczne. Opowieści wigilijne znane i nieznane. Wieści o tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia, wiersze, jasełka, kolędy, staropolskie pastorałki. Poznacie polskie tradycje  i obyczaje świąteczne pielęgnowane od wieków. Odkryjecie ciekawe pomysły na stroiki, ozdoby i dekorowanie stołu, listy do Św. Mikołaja. Do pierwszej gwiazdki zdążycie i na pewno znajdziecie dla siebie “Balsam na Boże Narodzenie”. Przeczytacie książki, które wzruszą i skłonią do zadumy świątecznej, a może przedłużą nastrój.

Dla naszych gości dodatkowa atrakcja. W Wypożyczalni czeka WIELKI CZYTELNICZY KALENDARZ ADWENTOWY. Sami możecie go tworzyć. Wystarczy przyjść, zaproponować świąteczny utwór na wybrany dzień, uzupełnić życzeniami – wigilijne zawsze się spełniają.

By czas szybciej mijał i by nadeszły wyczekiwane święta, spróbujmy razem tworzyć książkowy kalendarz. Kto pierwszy, to ma bliżej do Wigilii! Na odważnych czekają prezenty! Można też wybrać się do nas na świąteczną lekcję. Jedna już się odbyła. Gimnazjalistki z Zespołu Szkół Socjoterapeutycznych w Kłodzku zadowolone, otrzymały książkowe niespodzianki, zostawiły swoje świąteczne marzenia. Dziękujemy i zapraszamy. Kalendarz czeka…

Dobrej adwentowej zabawy literackiej

Mariola Kowalcze

{gallery}2015kaladwent{/gallery}