57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Książkowymiana…

…Akcja bardzo udana. Wciąż pytania – Kiedy kolejna książkowymiana?

Chętnie powtórzymy. Zwłaszcza, że było prawie 200 osób. Wszyscy z książkami lub z workami pełnymi książek. Dzieci z kłodzkiej Trójki, nie dość, że przyszły godzinę wcześniej – czyżby nie mogły się doczekać? – to jedna z grup przygotowała literackie rekwizyty z powieści J. Verne “W 80 dni dookoła świata”. Dwie klasy ledwo się zmieściły przy naszych stoliczkach. Ciasno, ale zabawa wesoła przy pysznej imbrykowej herbacie. Opowieści o ulubionych tytułach. Czytanie innych pozycji Verne’a. Grupa szóstali ze Społecznej, która właśnie nadeszła, bezbłędnie rozpoznała czytane tytuły. Trójka po zabawie i wymianie książkowej pobiegła na lekcję. Przy stolikach usiedli szóstoklasiści i za chwilę dołączyli młodszale (kl. 1-3) ze Społecznej. Dalej gwarnie i literacko. Pani Kasia dwoiła się i troiła, by każdy miał pyszną gorącą herbatę w ładnym kubeczku. A było w czym wybierać – zielona, biała, szwedzka, turecka… i ten magiczny herbaciany aromat. Niektóre dzieci przybiegły jeszcze raz po południu i zostały do samego końca. Dołączyli też młodzi czytelnicy i dorośli. Niektórzy przytargali naprawdę wielkie torby i plecaki z książkami. Prawdziwa uczta literacka. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, porozmawiać o książkach. I jeszcze otrzymać od nas prezent.

A skoro wstęp był za 1 tytuł:), to wszyscy w tym dniu otrzymali najprawdzisze biblioteczne Bilety.

Mogli się też przekonać osobiście, czy DOBRA LITERATURA SMAKUJE. Kto ciekawski, to pewnie chętnie sięgnie po książkę autora cytatu z magicznej “pseudokrówki”?

Wszystkim Uczestnikom Dużym i Małym, Dzieciom Szkolnym i ich Opiekunom, Czytelnikom, Darczyńcom i Przyjaciołom Biblioteki, którzy wsparli akcję książkowymiany serdecznie dziękuję.

I do następnego razu Z PÓŁKI na PÓŁKĘ.

Mariola Kowalcze

{gallery}2014wymianaks{/gallery}

ZOBACZ TEŻ

Tropem misia i jego kumpli

Każdy dom ma swoich mieszkańców. W wypożyczalni kłodzkiej biblioteki zaroiło się od maskotek, futrzaków, drewnianych zabawek, które wyłaniają się z książek, by rekomendować wesołe...

Strefa biblioteki, dylematy dziesięciolatków i recepta na czytanie

Nie od dziś wiadomo, że nauka przez zabawę jest najciekawsza. Gierki słowne to szczególnie wciągająca rozrywka dla wszystkich. Odgadywanie pozornie łatwych słów wcale nie...
Skip to content