57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Letnia moda na czytanie z książką w roli głównej.

Czy znacie ostatni krzyk mody?  Absolutny hit sezonu 2022? Książka – 100% przyjemności! Choć może to budzić kontrowersje w wielkim świecie stylistów, taki właśnie kierunek wyznacza kłodzka biblioteka. Polecamy najnowszą kolekcję z kulturą w pakiecie. Tylko w naszej wypożyczalni spotkacie książki na wieszakach i przymierzycie dość oryginalny wakacyjny strój. W takich wdziankach nudy nie zaznacie. Nawet gdy zabraknie lektury w walizce. 
	Trendy modowe tego lata opanowały... książki. Na topie są stroje i gadżety zainspirowane literaturą. I to dosłownie. Bo wykonane z magazynów i katalogów książkowych. Szyte, a raczej klejone na miarę... potrzeb kulturalnych naszych gości – czytelników. Na bibliotecznych półkach jest wszystko. Prawdziwy letni niezbędnik dla książkoholików. Nawet zestaw plażowy: koc z plakatu, okulary podwójnie do czytania, gdyż same w sobie już reklamują książki, butelka z literackim bestsellerem, zestaw śniadaniowy z pyszną rybką,  praktyczne klapki, niespotykane torby i torebki, czapki z daszkiem, kapelusze, zwiewne sukienki, kimono, mądre wachlarze oraz przypinki. Wszędzie moda damska, męska i dziecięca, by dość oryginalnie, skutecznie i na wesoło promować czytanie. 
	Dziś stawiamy na potrzeby intelektualne i siłę imaginacji twórczej. Dlatego zamieniamy klasyczne ubrania, kapelusze i torebki na papierowe stroje z wyższej półki. Specjalnym inspirującym dodatkiem jest zestaw kartek z książką w podróży na wesoło. Prawdziwa perełka z lat osiemdziesiątych. Projekt graficzny: Z. Waszczeniuk, wydane przez Biuro Wystaw Artystycznych w Białymstoku, a pochodzi z I Ogólnopolskiego Triennale Książki Krajoznawczo Turystycznej, Białystok `87. Dział dla dzieci opanowały wystrojone niedźwiadki i inne futrzaki zachęcające do czytania.
	Modowo-książkowa propozycja to tylko początek. Czas na odrobinę letniego szaleństwa. Możecie sami stworzyć sezonowy strój z książką w roli głównej. Nawet całą kolekcję i nas zaskoczyć. Wszystko w w waszej wyobraźni. Ilu czytelników, tyle pomysłów. Urlop to świetna okazja, by nadrobić kulturalne zaległości i sprawić, by letnia (kreatywna!) moda na czytanie zatoczyła coraz szersze kręgi. Wyobrażacie sobie wakacje bez książek? To niemożliwe. 
	Zatem zapraszamy do odkrywania nowej modowej przestrzeni literatury i alternatywnego czytania. Książkowa rozrywka czeka na swoich fanów.

Mariola Kowalcze

ZOBACZ TEŻ

„Po kłodzku”

Zbigniew Czyszczoń jest kłodzczaninem, nauczycielem i goprowcem-seniorem, a przy okazji autorem dwóch tomów opowiadań. Pierwszy zatytułowany „Labirynt” ukazał się jeszcze w ubiegłym wieku (1999),...

Magdalena Pośpiech promocja książki „Kartki z Kotliny. Przewodnik sentymentalny”

Magdalena Pośpiech (ur. 1960 r ) mieszka od wielu lat na ziemi kłodzkiej we wsi Kamieńczyk. Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Już w...
Skip to content