Lila Kucfir czaruje liryzmem i groteską

Lila Kucfirz zawodu bibliotekarka, z zamiłowania poetka i malarka, była gościem 86. Spotkania z Twórcą.

Mieszka w Goworowie – położonym u stóp Masywu Śnieżnika. Wydała trzy tomiki wierszy: Bal czy zabawa, 2008; Na krawędzi,2009; Pół na pół, 2013. W twórczości poetyckiej kreuje dwoistą prawdę o świecie. Jak sugeruje tytuł „Pół na pół” w jej poezji współgrają dwie kategorie estetyczne – liryka i groteska. Część pierwsza, nostalgiczno-wspomnieniowa, inspirowana przyrodą skłania do refleksji nad przemijaniem. W części drugiej przy pomocy parodii i ciętej satyry, bezlitośnie rozprawia się z najbardziej charakterystycznymi wadami ludzkiej natury. Wieczór autorski poetki połączony z promocją ostatniego tomiku poezji oraz wernisażem malarstwa odbył się 14.11.2013 r. w Saloniku Prasowym naszej Biblioteki.

Tomik ilustrują fotografie obrazów autorki. (ACG)

GALERIA ZDJĘĆ (kliknij na miniaturkę aby powiększyć)

{gallery}Lilka{/gallery}

{jcomments on}