Lokomotywą z książką na walizkach

DZIESIĄTE SPOTKANIA PISARZY Z MŁODYMI CZYTELNIKAMI 5 – 8 czerwca 2013 roku 6 czerwca/11.00-12.30 – spotkanie autorskie w Filii dla Dzieci (ul. Okrzei 20) z Kaliną Jerzykowską w ramach projektu Z książką na walizkach.

Z książką na walizkach – to akcja czytelnicza, koordynowana przez Dział Pracy z Dziećmi Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej, mająca na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci. Ideą projektu jest dotarcie z książką i jej twórcą do najodleglejszych zakątków Dolnego Śląska. Do Kłodzka przyjedzie pani Kalina Jerzykowska – polonistka, teatrolog, przez wiele lat dziennikarka (Radio Łódź i „Gazeta Wyborcza” w Łodzi). Autorka wierszy, powieści, piosenek, sztuk i scenariuszy teatralnych; entuzjastka teatru dziecięcego. Kawaler Orderu Uśmiechu. Finał projektu 8 czerwca o godz. 11.00  na Rynku w Nowej Rudzie – przemarsz barwnego korowodu, spotkanie z pisarzami.

{jcomments on}