57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Magdalena Grzebałkowska.Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia.

NOWOŚĆ W BIBLIOTECE
📖(lit. faktu)
Jak II wojnę światową widziały dzieci, na których oczach rozgrywała się wielka tragedia?
Niezwykła książka "Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia" prezentuje piekło wielkiego konfliktu zbrojnego z perspektywy osób z całego świata, którym wojna przerwała beztroskie dzieciństwo.
Magdalena Grzebałkowska dotarła do świadków dramatycznych wydarzeń II wojny światowej, którzy wtedy mieli po kilka lat. W tym celu przemierzyła dużą część świata, czego efektem jest książka, w której poznajemy nie tylko polskie wspomnienia tamtych dni. Dziecięca perspektywa od początku znacząco różniła się od tej, jaką mieli dorośli. Po latach ówczesne dzieci opowiadają o tym, co wtedy czuły i o czym myślały, i czy dziś, już jako ludzie dożywający sędziwego wieku, są w stanie uwolnić się od tamtych wspomnień.
Ich poruszające świadectwa pokazują, jak wielkie piętno wojna odcisnęła nie tylko na ich życiu, ale także na zbiorowej pamięci poszczególnych społeczeństw. Niektórzy wolą wojennych wydarzeń nie pamiętać, inni nie pamiętają ich naprawdę. To książka, która mówi nam wiele  o przeszłości, a jednocześnie stanowi przestrogę na przyszłość.
źródło: taniaksiazka.pl

ZOBACZ TEŻ

Anna Kusiak. Rzeka.

T.1 🕵️‍♀️Jakie tajemnice skrywa nurt zdradliwej rzeki? Pewnego listopadowego wieczoru na brzegu Wisłoka zostaje znaleziona kobieca torebka. Jest to jedyny trop w sprawie zaginionej Aliny...

Maciej Bobula. Pustko.

⭐NOWOŚĆ W BIBLIOTECE 📖(poezja) Maciej Bobula PUSTKO W. Warstwy, 2022 Autor książek wierszem i prozą Maciej Bobula zabiera nas w świat dzieciństwa oglądanego przez ramię. W jego najnowszym tomie...
Skip to content