57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Marcin Kącki. Maestro historia milczenia.

⭐️NOWOŚĆ W BIBLIOTECE
📖(reportaż)🌾
Historia chóru chłopięcego, który był koszmarem wielu młodych ludzi.
Czy ich rodzice byli świadomi tego, co się z nimi działo? Jeśli tak, jak mogli na to pozwolić? Książka "Maestro. Historia milczenia" wstrząsnęła niejedną osobą, gdyż rzadko wyobrażamy sobie, jak wiele krzywdy może sprawić duma, ambicja, wstyd i milczenie.
Reportaż ten opisuje przypadek chóru Polskie Słowiki, który był biletem do lepszego świata dla wielu młodych ludzi - a przynajmniej tak mogłoby się wydawać. Pieniądze, kariera, podróże - wszystko to oferował Wojciech Krolopp, który przez ponad pół wieku podporządkował sobie urzędników, nauczycieli, artystów i rodziców. Był pedofilem, do którego rodzice sami posyłali swoich synów. Jak do tego doszło?
Śledztwo, które przeprowadził autor, doprowadziło go do poznania sprawy, której dzieje wstrząsnęły całą Polską, a w szczególności Poznaniem. Rozmowy zostały przeprowadzone z wieloma stronami tego precedensu - zarówno ofiarami, rodzinami, władzami, jak i samym Kroloppem. Książka ta pokazuje, jak strach przed utratą pracy, chęć zysków i przywilejów sprawiły, że tragedia ta pozostała tajemnicą przez tak wiele lat.
Źródło: taniaksiazka.pl

ZOBACZ TEŻ

Stanisław Koper. Szokujące tajemnice autorów lektur szkolnych.

NOWOŚĆ W BIBLIOTECE 📖(literatura) Porcja smakowitych historii dotyczących klasyków literatury. • „Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę”. Gustaw i Maryla. Prawda i legenda o...

Europa rowerem. 50 najpiękniejszych tras.

NOWOŚĆ W BIBLIOTECE(turystyka)Szukasz inspiracji do zwiedzenia Europy rowerem? „Europa rowerem. 50 najpiękniejszych tras" to zbiór niezwykłych opowieści o wyprawach rowerowych po Europie, od doliny...
Skip to content