57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Marcin Pałasz w bibliotekach ziemi kłodzkiej

Po wakacjach kłodzka biblioteka kontynuuje projekt „Podróż z książką po ziemi kłodzkiej – Literacki Dolny Śląsk” dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Biblioteki w Kłodzku, Lądku Zdr., Dusznikach Zdr., Szczytnej odwiedził Marcin Pałasz – pisarz dla dzieci oraz młodzieży, autor słuchowisk, członek Polskiej Sekcji IBBY. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Swoją karierę rozpoczął przypadkiem, pisząc pierwszą książkę pt. ,,Opowieści z krainy potworów” dla chrześniaka Krzysia. Potem były kolejne tytuły, (w tej chwili już 40 książek) m.in.:. „Wszystko zaczyna się od marzeń”, „Licencja na zakochanie” czy też „Marcelka i szkolne sprawy”. Cechą charakterystyczną twórczości Marcina Pałasza jest niesamowite poczucie humoru i optymizm. Najwięcej uwagi pisarz poświęcił serii książek o Elfie, sympatycznym piesku, którego adoptował ze schroniska.
W czasie spotkania autor opowiadał o wielu zabawnych przygodach, które przeżył dzięki niemu. Te historie stały się kanwą kilku książek bardzo lubianych przez młodych czytelników. Właśnie za książkę „Sposób na Elfa” otrzymał w 2013r. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Jego książki pełne są ciepła i przekonują czytelnika, że psy to wspaniałe zwierzęta, które w nasze życie wnoszą dużo radości, uczą bezwzględnej miłości do drugiej istoty w zamian za dobre traktowanie. Marcin Pałasz namawiał swoich młodych słuchaczy do tego, aby w przyszłości starali się znaleźć takie zajęcie, które będzie sprawiało im radość. Taką właśnie drogą idzie sam autor.

Pan Marcin od pierwszej chwili zdobył sympatię uczestników spotkania. Na zakończenie spotkania były autografy, po które ustawiło się wielu młodych czytelników.

ZOBACZ TEŻ

MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK

„Pierwsze czytanki dla...przedszkolaka”- półmetek tegorocznej kampanii „Mała książka wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki. Kłodzka biblioteka - Filia dla Dzieci bierze udział w projekcie....
Skip to content