MICHAŁ TRAMER OPOWIADA O HISTORII TEATRU LALEK

„Zarys dziejów i specyfika teatru lalkowego” to temat prelekcji…

…wygłoszonej przez Michała Tramera – reżysera, aktora, historyka i koordynatora projektu Teatr Kłodzko 2016. Spotkanie z czytelnikami PiMBP w Kłodzku odbyło się pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, w piątek 21.03.2014, pod hasłem: „ŚWIAT NA SZNURKACH I CZEMPURYTACH CZYLI OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TEATRU LALEK” w Saloniku Prasowym.

Lalka od wieków stanowiła środek wyrazu w teatrze, nigdy nie występowała zamiast aktora, podkreślał Michał Tramer zaczynając swoje prelekcję. Reżyser snuł ciekawą opowieść o jawajkach, marionetkach, lalkach teatru cieni, kukiełkach i pacynkach, o ich kunsztownym pięknie i zamierzonej brzydocie, i o tym jak wielką rolę w lalkarskim teatrze odgrywa aktor. Wykład ilustrowany był prezentacją multimedialną. Poznaliśmy historię lalkarstwa od czasów starożytnych do współczesności.(ACG)

{gallery}2014mtramer{/gallery}