Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów

To już drugie spotkanie z Dariuszem Ściepuro pochodzącym z Ponikwy – anglistą, który od 2010 roku angażuje się w pomoc misji w Ekwadorze.

Cristo Misionero Orante pod kierunkiem siostry Lenki prowadzi przedszkole, szkołę dla okolicznych dzieci oraz internat dla dziewcząt z plemienia Shuar. Działalność edukacyjna sióstr ciągle się rozwija. Obecnie oprócz kilkunastu dziewcząt z plemienia Shuar w przedszkolu i szkole jest 238 dzieci. Pretekstem do spotkania była książka autorstwa Dariusza Ściepuro Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów. Opisuje w niej swoją podróż na misję do Ekwadoru, w którą zabrał swoją rodzinę. Chciał razem z żoną przekonać synów do swoich wyborów, prezentując poprzez działanie swoją postawę życiową. “… – Pomagając innym, pomagamy sobie – twierdzi Darek. – Dając, otrzymujesz, a gdy dzielisz się miłością, to miłości w tobie przybywa. To jest jedyny pieniądz, który wydawany – procentuje.

Książka Misja, czyli z dziećmi wśród łowców głów wydana w nakładzie 1000 egzemplarzy została
w całości opłacona przez autora, nie jest sprzedawana, można jedynie wnosić ofiary na rzecz misji po jej otrzymaniu. Oczywiście znajduje się w zbiorach naszej Biblioteki.

{gallery}/dkk/sciapuro{/gallery}