57-300 Kłodzko, Pl. Bolesława Chrobrego 1, tel. 74 865 74 80, e-mail: wypozyczalnia@biblioteka.klodzko.pl

Mój Wiedeń spotkanie z Jarosławem Orłowskim.

Ostatniego dnia października 2022 r. Salonik Prasowy odwiedził Jarek Orłowski z pochodzenia kłodzczanin a od 33 lat wiedeńczyk. Do Wiednia przybył w roku 1989, po wcześniejszym ukończeniu kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Następnie we Wiedniu studiował filologię polską oraz teologię. Od 2009 roku, po ukończeniu studiów przewodnickich, oprowadza turystów po całej Austrii. Pretekstem do spotkania była wydana w czerwcu br. publikacja, która ukazała się w serii Biblioteka Austriacka pt.: „Mój Wiedeń”. Pozycja bibliofilska, wysmakowana szata graficzna, niebanalna nacechowana osobistymi przemyśleniami treść wydana we wrocławskiej Oficynie ATUT. Autor spotkał się najpierw ze Słuchaczkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a po południu ze wszystkimi zainteresowanymi tematem. Były to bardzo interesujące spotkania. Jarek Orłowski, jak na przewodnika przystało, w sposób przystępny okraszony anegdotami opowiedział o swojej drodze zawodowej i o tym jak powstawała promowana książka. Obecnie przewodnik „Mój Wiedeń” znajduje się w Czytelni kłodzkiej biblioteki.